Reklama

Ładowanie...

Manu Katché „Neighbourhood"

20.03.2006
Czyta się kilka minut
W

Wpisujący się w nieco lżejszy nurt jazzu "Neighbourhood" na pewno trafi w gusta fanów muzyki, jaką od lat promuje wytwórnia ECM; poszukiwacze mocniejszych wrażeń - bo i takich przyciągną nazwiska na okładce - mogą odczuwać pewien niedosyt. Firmujący album francuski perkusista i kompozytor Manu Katché "awansował" do jazzu z muzyki poprockowej (grał m.in. z Peterem Gabrielem i Stingiem); po drodze zaliczył współpracę z Joni Mitchell, Janem Garbarkiem i Michelem Petruccianim, któremu płytę dedykował. Sam nie uważa się za perkusistę jazzowego (z czym po wysłuchaniu "Neighbourhood" trudno się nie zgodzić), a to - jak twierdzi - z powodu szacunku, jakim darzy wielkich i prawdziwie jazzowych drummerów. Prawdopodobnie to właśnie skromność kazała mu się ustawić nie w roli lidera, lecz nieco defensywnego członka sekcji rytmicznej; rzadki to przypadek, by podpisujący album artysta nie...

2502

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]