Reklama

Małżeństwo kontra równość

Małżeństwo kontra równość

18.02.2013
Czyta się kilka minut
Choć 70 procent Brytyjczyków uważa, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, konserwatywny premier Cameron forsuje ustawę o małżeństwach osób tej samej płci. Brytyjskiej Partii Konserwatywnej grozi nie tylko podział, ale też klęska wyborcza.
N

Nazywajcie nas beznadziejnymi romantykami, mówcie, że nadzieja triumfuje nad doświadczeniem. Ale większość z nas uważa, że jest wspaniale, gdy ludzie się kochają i chcą być ze sobą na stałe. Dlaczegóż więc mielibyśmy odmawiać im małżeństwa dlatego tylko, że są gejami?” – tak Yvette Cooper, minister ds. kobiet i równości w labourzystowskim „gabinecie cieni”, przekonywała podczas debaty w londyńskiej Izbie Gmin do ustawy o małżeństwach osób tej samej płci.
„Małżeństwa nie da się zdefiniować na nowo. Małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, zawsze tak było i tak będzie. Każdy rząd, który zechce na nowo tworzyć leksykon słów, będzie działał w sposób niemalże orwellowski. I to mu się nie uda” – argumentował Roger Gale, deputowany Partii Konserwatywnej, zdecydowany przeciwnik ustawy.
To drobna, ale charakterystyczna próbka głosów z brytyjskiej debaty, która zakończyła się...

12612

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]