Reklama

Ludzie kluczowi

Ludzie kluczowi

08.02.2021
Czyta się kilka minut
Z

Zaskoczył mnie pod domem, gdzieś przy śmietniku. W pierwszych tygodniach zarazy, które gorliwie przesiedziałam w domu, kontakt z ludźmi miałam głównie przez ekran. No, oprócz tych, którzy z rusztowania zaglądali przez moje okna, remontując fasadę. To przez nich do zagadek początku pandemii – Co to za wirus? Jak się chronić? Kiedy będzie już po? – dołączyła inna, zupełnie praktyczna: jaki będzie kolor fasady po remoncie?

Ważna rzecz w sumie. Taki remont robi się raz na kilkadziesiąt lat. Toteż zagapiłam się na próbki trzech kolorów wymalowane przy wejściu do sąsiedniej klatki. Wtedy wyrósł przede mną obcy. Wyrósł i z marszu zaczął mówić o dylemacie między kolorem miętówki a pistacji. Wyjaśniłam, że nie jestem inspekcją z biura konserwatora zabytków, z którym wykonawca toczył spór o kolory. Jak konserwator chce przywracać kolor pierwotny, skoro zamysł architekta tej najstarszej...

4547

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Cholerka"? Wkuźw już przeszedł?

to podelektujemy się wkuźwem na nowo;)

I taki bardzo kobiecy. Chyba pierwszy raz. Jestem w szoku.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]