Reklama

Ludzie jak wróble

Ludzie jak wróble

20.11.2006
Czyta się kilka minut
Zbędna żywność ląduje w śmietnikach, tylko chleb w jakimś geście poszanowania jest czasem zawieszany na kuble lub zostawiany na ziemi. Bezdomni wygrzebują spomiędzy śmieci to coś, co nie tylko nie ma ważnej daty przydatności; w osłupieniu widuję ludzi, którzy prawie nieistniejące resztki oddzielają od innych odpadków i jedzą je bezpośrednio z kubła. Widocznie kuchnie wydające bezpłatne posiłki nie wystarczają.
P

Ptaki mają lepiej. Dla nich ustawiono karmniki, choć człowiek więcej wart od wróbla. Ludzie, jak ptaki, potrzebują jedzenia i jak ptaki szybko z głodu zamarzają. A tak łatwo można by ofiarować żywność bezdomnym, zawieszając na północnej ścianie śmietników skrzynki, do których wkładano by to, co innym zbywa. Może sąsiadujące sklepy oddawałaby w ten sposób żywność, której nie mogą już sprzedać, bez obawy płacenia podatku od darowizny. Mam nadzieję, że zainteresują się realizacją tego pomysłu ci wszyscy, których właśnie wybraliśmy do samorządów. Proszę - nie zwlekajcie.

ELŻBIETA BEZEG (Kraków)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]