Reklama

Lot 10 kwietnia

Lot 10 kwietnia

18.04.2016
Czyta się kilka minut
Kraków. W taksówce: „Na lotnisko poproszę!”. W odpowiedzi cisza, a później niepewny żart kierowcy: „Dzisiaj może jednak gdzie indziej”. Nie daję się przekonać.
Jan Klata
W

Wolno jedziemy ulicą Smoleńsk. Milczenie się pogłębia. Po kilku minutach pytanie: „A dokąd pan leci?”. Stopniuję napięcie: „Do Warszawy... a stamtąd do Moskwy”. Konwersacja troszkę przywiędła w tym momencie, ostatnim jej akordem było podejrzliwe „Do widzenia!”.

Kraków. Lotnisko im. Jana Pawła II w Balicach. W autobusie do samolotu nerwy. Data niefartowna. Rozochocona grupka przedstawicieli i przedstawicielek klasy średniej usiłuje zażartować napięcie na śmierć: „Koniecznie trzymajcie dokumenty jak najbliżej ciała, to pomoże przy identyfikacji zwłok!”. Głośny, zbyt głośny śmiech. Pamiętam taki śmiech z kursu spadochronowego, z wnętrza chybotliwego samolociku unoszącego nas do skoku. A dziś tutaj, przed regularnym rejsem Lotu. Samolot chyba jeszcze niegotowy na przyjęcie pasażerów, stoimy w zamkniętym autobusie na płycie lotniska. Dowcipów coraz więcej. Nerwowe spojrzenia na...

2047

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]