Reklama

„Los Impossibles"

„Los Impossibles"

19.02.2007
Czyta się kilka minut
T

To nie jest płyta. To raczej problem. Jej zawartość każe zapytać wprost: dlaczego jest tak źle, skoro w zasadzie jest tak dobrze? Jak możliwa jest tego rodzaju muzyczna kwadratura koła?

W "Los Impossibles" Christina Pluhar porzuca włoskie klimaty, udając się tym razem na hiszpańsko-meksykańskie rubieże. Punktem wyjścia nagrania był jej zachwyt nad pochodzącą z meksykańskiego manuskryptu tytułową romanescą - utworem napisanym przez wybitnego hiszpańskiego gitarzystę doby baroku Santiago de Murcia. Program tworzą więc formy i tematy należące do świata hiszpańskiej i meksykańskiej muzyki od XVI do XVIII w. (jacaras, fandango, tradycyjne melodie meksykańskie). Wszystko niby jest w porządku. Strunowce brzmią krwiście, gościnnie występujący The King's Singers pohukują tęsknie, wokalistka ślicznie zawodzi, acz można odnieść czasem wrażenie, że wpadła na nagranie z...

2001

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]