Reklama

Ładowanie...

Los generała przesądzony

14.10.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 41/13
T

Tekst red. Pawła Reszki („Generał, jego kolega...”) kolejny raz umacnia mnie w przekonaniu, że sprawy obronności kraju są zbyt poważne, aby je pozostawiać w rękach generałów. Na uwagę zasługuje opisywany przez dziennikarza kontakt gen. Skrzypczaka z Izraelczykiem, lobbystą Mieczysławem Bullem. Każdy oczytany człowiek wie, że firmy zbrojeniowe powiązane są z wywiadem wojskowym. I zawsze wszystkie sprawy handlu bronią mają nieprzyjemny zapaszek. O tym powinien wiedzieć gen. Skrzypczak. Kontrwywiad ma sprawdzać, czy nie ma zagrożenia szpiegostwem, a nie wierzyć na słowo, że ktoś nie jest szpiegiem. Dlatego los generała jest przesądzony.
Tak czy owak, nie jest dobrze w naszym wojsku i zupełnie niesłusznie obywatele interesują się sprawami obronności od parady wojskowej do parady. Jesteśmy dzisiaj słabsi niż w czasie Konstytucji 3 Maja. Gdyby, nie daj Boże, ktoś nas zaatakował,...

952

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]