Reklama

„Live in London”

„Live in London”

28.04.2009
Czyta się kilka minut
"Live in London"Leonard CohenSony Music, DVD/2 CD
U

Ubiegłoroczną trasę koncertową wymusiły na Cohenie poważne tarapaty finansowe. Ale ekonomia ekonomią, a sztuka sztuką: londyński występ sprawia wrażenie wyjątkowe. I jest czymś takim, Cohen bowiem zbyt poważnie traktuje muzykę i publiczność, by pozwolić sobie (przy nieuniknionej powtarzalności występów) na rutynę. Zmęczona twarz, z której wydobywa się... radość? Tak, artysta często się uśmiecha, niemniej w jego mimice, w geście ręki przyciskającej do piersi kapelusz jest jeszcze coś więcej. Jakieś otwarcie siebie i piosenki, potwierdzenie udzielanej przez piosenki gościny. Nie bez powodu przecież tak wielu się w tych utworach odnalazło. Owszem: tam, gdzie jest podział na scenę i widownię, jest też teatr; tyle że do aktora przychodzi się również po to, żeby coś - także w sobie - odkryć. Wielu więc, powtórzę, ma Cohen egzystencjalnych dłużników.

Jego głos, co...

2036

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]