Reklama

Ładowanie...

Listy adwentowe

19.12.2004
Czyta się kilka minut
... Czytam i czytam tekst (sygnał, przesłanie). Nie wiem, który już raz z rzędu. Tekst ciągle mi się wymyka. Usiłuję odnaleźć główną tezę. Rozwleka się w nieporadne streszczenie. Próbuję zapamiętać główne myśli, żeby je mieć w sobie, żeby móc w każdej chwili skontaktować się z nimi, wesprzeć. Też nie jest to łatwe. Próbuję zatem poddać się tekstowi. Obrazy, nastroje. Otwieram się na ich przenikanie i sama usiłuję je przenikać. Przelotne impresje, delikatne dotknięcia. Nie naciskam, nie popędzam. Obcuję z tekstem, który ciągle jest na zewnątrz mnie, i czekam. Ledwie widzialne, ledwie uchwytne nasionka pielęgnuję czule. Pojutrze kolejny sygnał. Czekam.
o

od: jk

***

To piękne doświadczenie, kiedy druga osoba, której nie powierza się tajemnic serca, opisuje tak dokładnie jego pulsowanie, odczuwanie. Kiedy zdarza mi się w życiu taka sytuacja wierzę, że modlitwa Jezusa o to “aby byli jedno" została wysłuchana. Trudno wówczas opisać radość i wzruszenie, które w takich momentach się pojawiają. Można tylko w ciszy, przed Tym, który jest “wszystkim we wszystkich", za ten dar dziękować.

od: bm

***

...po przeczytaniu 2. części rekolekcji adwentowych czuję, jakbym jeszcze szła przez zimowe miasto przed świtem. Jednocześnie moja wyobraźnia cofa się przed wizją świtu. Czuję ból z powodu ciemności “jeszcze nie", ale lękam się tego “już", bo nie jestem gotowa...

od: ji

***

...
9748

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]