Reklama

Ładowanie...

Listy 50/11

06.12.2011
Czyta się kilka minut
"TP" 48/11
Z

Z czym walczy bp Mering?

Z wywiadu z biskupem Meringiem wyłania się obraz rozmówcy mało sympatyczny. Więcej w nim niechęci niż empatii, co dziwi, bo przecież jest to rozmowa z kapłanem. Odpowiedzi często są demagogiczne lub wymijające. I ta wspaniałomyślność: "Nikt przecież księdza Adama  nie wyrzuca z Kościoła" - komunikuje biskup. Zdumiewające! Jakby zakneblowanie człowieka bez podania powodu było nic nieznaczącym drobiazgiem w walce..., właśnie, w walce o co? Bo przecież nie jest to walka z wypaczeniami prawd wiary czy z zalążkami schizmy! W sumie daje ten wywiad przygnębiający obraz mentalności części naszego Episkopatu. I na koniec, pod rozwagę ks. biskupa, chcę przywołać cytat z tekstu "Sentencje Ojców" napisanego przez Pawła Śpiewaka: "Osądzając innych ludzi, brać należy pod uwagę to, co uczynili najlepszego".

...

3521

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]