Reklama

Kraje równoległe

07.11.2011
Czyta się kilka minut
Żywotność marzenia o Wielkiej Sprawie, pod sztandarami której pójdą wszyscy, jest zdumiewająca. Nie było, nie ma i nie będzie jednej Polski.
NARYSUJ SWOJĄ POLSKĘ - Galeria Plakatu "Tygodnika Powszechnego". Rys. Agata Dudek, graficzka, ilustratorka. Specjalnie do numeru 46/2011, ukazującego się na Dzień Niepodległości, czołowi polscy graficy stworzyli swoje plakaty.
S

Samuel Rodrigo Pereira, dziennikarz, bloger, były rzecznik Solidarnych 2010, o planowanym na 11 listopada Marszu Niepodległości mówi w "Gazecie Wyborczej" tak: "Chciałbym naprawdę, żeby był jeden marsz, wspólne świętowanie, wybuch radości (...). Jestem przekonany, że te parę tysięcy, które idzie w Marszu Niepodległości, chciałoby, żeby to był marsz wszystkich, żeby łączył, nie dzielił".

Popuśćmy wodze fantazji, wyobrażając sobie, że pod biało-czerwoną spotykają się rzeczywiście wszyscy, którzy w listopadzie chcą świętować polską niepodległość, ergo wolność przekonań i zachowań. Chłopaki z nacjonalistycznej bojówki Combat 18 obok chłopaków z Tęczowej Trybuny, Madzia Buczek razem z Kazimierą Szczuką, "Fronda" i "Krytyka Polityczna", Kuba Wojewódzki z Pawłem Kukizem, abp Józef Michalik obok Janusza Palikota. Wszyscy oni przecież są głęboko zatroskani losem kraju...

9599

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]