Reklama

List

List

05.10.2010
Czyta się kilka minut
W środę, 29 września, "Gazeta Wyborcza" i "Rzeczpospolita" poinformowały o rezygnacji Zofii Romaszewskiej i Ryszarda Bugaja z członkostwa w kapitule Orderu Odrodzenia Polski.
T

Tytuł w "Gazecie" był ogólnikowy: "Odchodzą z kapituły orderu"; "Rzepa" była konkretniejsza: "Odchodzą, bo mają inne poglądy niż Komorowski". Romaszewska powiedziała mediom, że poglądy prezydenta na wzorce osobowe i obywatelskie promowane poprzez odznaczenia rozmijają się z jej przekonaniami (po zacytowaniu tej opinii "Rzeczpospolita" przypomniała mniej rozgarniętym czytelnikom, że Ordery Odrodzenia Polski otrzymali ostatnio prezydenci Warszawy, Poznania i Gdańska). Bugaj, jak zwykle, uderzył w ton jeszcze wyższy i wspominał o horyzoncie etycznym, etycznej wyobraźni i etycznych uwarunkowaniach (w odmienianiu przez przypadki słów takich jak "etyka" i "etyczny" Ryszard Bugaj jest niezrównany).

W czwartek, 30 września, "Wyborcza" opublikowała ostry w tonie tekst Pawła Wrońskiego "Ordery z klucza partyjnego". Jego przesłanie wyłożone zostało w początkowych...

6033

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]