Reklama

List

05.10.2010
Czyta się kilka minut
W środę, 29 września, "Gazeta Wyborcza" i "Rzeczpospolita" poinformowały o rezygnacji Zofii Romaszewskiej i Ryszarda Bugaja z członkostwa w kapitule Orderu Odrodzenia Polski.
T

Tytuł w "Gazecie" był ogólnikowy: "Odchodzą z kapituły orderu"; "Rzepa" była konkretniejsza: "Odchodzą, bo mają inne poglądy niż Komorowski". Romaszewska powiedziała mediom, że poglądy prezydenta na wzorce osobowe i obywatelskie promowane poprzez odznaczenia rozmijają się z jej przekonaniami (po zacytowaniu tej opinii "Rzeczpospolita" przypomniała mniej rozgarniętym czytelnikom, że Ordery Odrodzenia Polski otrzymali ostatnio prezydenci Warszawy, Poznania i Gdańska). Bugaj, jak zwykle, uderzył w ton jeszcze wyższy i wspominał o horyzoncie etycznym, etycznej wyobraźni i etycznych uwarunkowaniach (w odmienianiu przez przypadki słów takich jak "etyka" i "etyczny" Ryszard Bugaj jest niezrównany).

W czwartek, 30 września, "Wyborcza" opublikowała ostry w tonie tekst Pawła Wrońskiego "Ordery z klucza partyjnego". Jego przesłanie wyłożone zostało w początkowych...

6033

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]