Reklama

Ordery posła Piotrowicza

Ordery posła Piotrowicza

23.01.2017
Czyta się kilka minut
Brązowy Krzyż Zasługi z lat 80. nie jest jedynym odznaczeniem Stanisława Piotrowicza. Najbardziej znany poseł PiS obecnej kadencji, kiedyś prokurator, zasłużył się też diecezji przemyskiej.
Stanisław Piotrowicz, Warszawa, styczeń 2012 r. Fot. Stanisław Kowalczuk / EAST NEWS
N

Na oficjalnej stronie internetowej posła Stanisława Piotrowicza nadal próżno szukać pełnych informacji o jego działalności w czasach PRL. Wystarczy jednak sięgnąć po akta paszportowe z lat 70. i 80. ubiegłego wieku, by odnaleźć informacje, że Stanisław Piotrowicz jeszcze podczas studiów na Wydziale Prawa i Administracji UJ działał aktywnie w Socjalistycznym Związku Studentów Polskich (SZSP) – organizacji powstałej w 1973 r. poprzez połączenie działających na uczelniach kół Zrzeszenia Studentów Polskich, Związku Młodzieży Socjalistycznej i Związku Młodzieży Wiejskiej. Organizacja, do której należał wówczas Stanisław Piotrowicz, prowadziła w latach 70. działalność ideologiczno-propagandową, kulturalną oraz sportowo-turystyczną. Przynależność do niej – jak wynika z akt paszportowych posła – ułatwiała wyjazdy za granicę.

Rozmowa o starych czasach

Z posłem...

11099

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jednych się"honoruje" drugim medale przyznaje, wzajemna adoracja.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]