Reklama

Ordery posła Piotrowicza

Ordery posła Piotrowicza

23.01.2017
Czyta się kilka minut
Brązowy Krzyż Zasługi z lat 80. nie jest jedynym odznaczeniem Stanisława Piotrowicza. Najbardziej znany poseł PiS obecnej kadencji, kiedyś prokurator, zasłużył się też diecezji przemyskiej.
Stanisław Piotrowicz, Warszawa, styczeń 2012 r. Fot. Stanisław Kowalczuk / EAST NEWS
N

Na oficjalnej stronie internetowej posła Stanisława Piotrowicza nadal próżno szukać pełnych informacji o jego działalności w czasach PRL. Wystarczy jednak sięgnąć po akta paszportowe z lat 70. i 80. ubiegłego wieku, by odnaleźć informacje, że Stanisław Piotrowicz jeszcze podczas studiów na Wydziale Prawa i Administracji UJ działał aktywnie w Socjalistycznym Związku Studentów Polskich (SZSP) – organizacji powstałej w 1973 r. poprzez połączenie działających na uczelniach kół Zrzeszenia Studentów Polskich, Związku Młodzieży Socjalistycznej i Związku Młodzieży Wiejskiej. Organizacja, do której należał wówczas Stanisław Piotrowicz, prowadziła w latach 70. działalność ideologiczno-propagandową, kulturalną oraz sportowo-turystyczną. Przynależność do niej – jak wynika z akt paszportowych posła – ułatwiała wyjazdy za granicę.

Rozmowa o starych czasach

Z posłem...

11099

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jednych się"honoruje" drugim medale przyznaje, wzajemna adoracja.

Podobne teksty

Marcin Żyła, Michał Kuźmiński, Bogdan de Barbaro
Michał Kuźmiński, Marcin Żyła, Bogdan de Barbaro
Grzegorz Schetyna, Paweł Bravo, Paweł Reszka

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]