Reklama

Lekcje w sieci

Lekcje w sieci

02.07.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 27/12
W

W felietonie Mariana Stali „Indeks” Autor (któremu przesyłam zasłużone wyrazy szacunku i uznania) pyta, kto pierwszy wpadnie na myśl, by uniwersytety zamienić na kursy internetowe.

Spieszę ze smutkiem powiadomić, że rozporządzenie MNiSW z 25 września 2007 r. precyzuje, że na uczelniach od 40 do 60 proc. zajęć może odbywać się właśnie w ten sposób. Jak wieść niesie, przygotowywana jest nowelizacja rozporządzenia, znosząca górną granicę 60 proc. i pozostawiająca jako zajęcia „rzeczywiste” tylko te, które odbywają się w trybie warsztatowym i laboratoryjnym. Pozostałe będą mogły odbywać się wyłącznie w internecie. Z jeszcze większym smutkiem donoszę uprzejmie, że wiele szkół wyższych (zwłaszcza prywatnych), wietrząc sposób na oszczędności, już z tego korzysta, przy znaczącym (choć niemającym wpływu na sytuację) sprzeciwie studentów. Odnosząc się do ostatniego zdania felietonu (...

1176

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]