Reklama

Kuracja doktor Burak

Kuracja doktor Burak

01.12.2006
Czyta się kilka minut
W kraju rozwijającym się, gdzie na jednego pacjenta zarażonego wirusem HIV trzeba wydać blisko tysiąc dolarów rocznie, koszty objęcia opieką medyczną wszystkich potrzebujących byłyby dla gospodarki rujnujące. Czy zatem nie jest na rękę ludziom odpowiedzialnym za finanse publiczne sytuacja, kiedy wiele osób dobrowolnie rezygnuje z leczenia na rzecz np. rzekomo cudotwórczej diety warzywnej?.
K

Kiedy przedwczesna śmierć znanej osoby odbiera nadzieję i wiarę w lepsze życie kilku milionom obywateli, zazwyczaj oznacza to, że naród stracił jakiegoś polityka dużego formatu, czasem męża stanu czy naczelnego wodza, prowadzącego armię od zwycięstwa do zwycięstwa. Jeśli był to tyran czy dyktator, wiele osób nie kryje zadowolenia, pragnąc pogrzebać wraz ze zmarłym idee, które reprezentował. Nozipho Bhengu, niepozorna, czarnoskóra dziewczyna z Pietermaritzburga w Republice Południowej Afryki trzymała się przez całe trzydziestoletnie życie z daleka od polityki, a mimo to jej odejście w maju tego roku pogrążyło wielu ludzi w rozpaczy, niektórym dało gorzką satysfakcję, będąc jednocześnie pouczającą lekcją dla innych.

Tajemnicza pielęgniarka

Bhengu zachorowała na AIDS na progu dorosłości, co w RPA, niestety, nie jest niczym...

11819

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]