Reklama

Kung-fu w Kabulu

Kung-fu w Kabulu

06.02.2017
Czyta się kilka minut
Afgańskie dziewczęta ćwiczą się w chińskiej sztuce walki wushu (popularnie zwanej kung-fu).
Fot. Mohammad Ismail / REUTERS / FORUM
K

Klub Shaolin Wushu w Kabulu jest jednym z niewielu miejsc, w którym kobietom wolno uprawiać sport. Pomimo zagwarantowanego konstytucją równouprawnienia sytuacja Afganek jest wciąż trudna – są ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej, przymusza się je do małżeństwa, zabrania się aktywności zawodowej. Dla dziewcząt z klubu kung-fu jest jednocześnie treningiem ciała i ducha, jak też nauką podstaw samoobrony. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]