Reklama

Ładowanie...

Kulka na bochnie

20.06.2004
Czyta się kilka minut
Bliski Wschód, na czele z Irakiem, przypomina dziś gniazdo szerszeni. Prezydent Bush wprowadził w to gniazdo Stany Zjednoczone, a obecnie ściągają tu z najrozmaitszych stron fachowcy od terroru spod znaku Al-Kaidy. Giną niewinni marines, a przy okazji także mieszkańcy Iraku, ponieważ Al-Kaida wcale nie zważa na to, czy ktoś jest czy nie jest muzułmaninem.
J

Jak wiadomo tym, co mnie czytają, zawsze pokładałem ufność w technologii. Amerykanie mają już urządzenie, które za pomocą promieni gamma potrafi wykryć w każdym pojeździe najlepiej nawet ukryte ładunki wybuchowe. W pierwszej kolejności będzie się prześwietlać wielkie kontenery w portach amerykańskich. Stwierdzono też, że promieniowanie o częstotliwości teraherców - tera to bilion - pozwala prześwietlać ludzi dowolnie grubo odzianych, ażeby wykryć, czy noszą na sobie ładunki wybuchowe. Można będzie położyć kres samobójczym zamachom bombowym, trzeba tylko dostosować skomplikowaną aparaturę do wypełniania zadań w warunkach nie tylko bojowych, ale po prostu miejskich.

Na sytuację światową wpływa obecnie splot okoliczności związanych z przedprożem amerykańskich wyborów prezydenckich. Bush robi wszystko, by nie niepokoić obywateli i nie chcąc mobilizować nowych sił...

7397

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]