Reklama

Kulka na bochnie

Kulka na bochnie

20.06.2004
Czyta się kilka minut
Bliski Wschód, na czele z Irakiem, przypomina dziś gniazdo szerszeni. Prezydent Bush wprowadził w to gniazdo Stany Zjednoczone, a obecnie ściągają tu z najrozmaitszych stron fachowcy od terroru spod znaku Al-Kaidy. Giną niewinni marines, a przy okazji także mieszkańcy Iraku, ponieważ Al-Kaida wcale nie zważa na to, czy ktoś jest czy nie jest muzułmaninem.
J

Jak wiadomo tym, co mnie czytają, zawsze pokładałem ufność w technologii. Amerykanie mają już urządzenie, które za pomocą promieni gamma potrafi wykryć w każdym pojeździe najlepiej nawet ukryte ładunki wybuchowe. W pierwszej kolejności będzie się prześwietlać wielkie kontenery w portach amerykańskich. Stwierdzono też, że promieniowanie o częstotliwości teraherców - tera to bilion - pozwala prześwietlać ludzi dowolnie grubo odzianych, ażeby wykryć, czy noszą na sobie ładunki wybuchowe. Można będzie położyć kres samobójczym zamachom bombowym, trzeba tylko dostosować skomplikowaną aparaturę do wypełniania zadań w warunkach nie tylko bojowych, ale po prostu miejskich.

Na sytuację światową wpływa obecnie splot okoliczności związanych z przedprożem amerykańskich wyborów prezydenckich. Bush robi wszystko, by nie niepokoić obywateli i nie chcąc mobilizować nowych sił...

7397

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]