Reklama

Krzysztof Kozłowski nie żyje

Krzysztof Kozłowski nie żyje

26.03.2013
Czyta się kilka minut
Dzień po zamknięciu papierowego wydania „Tygodnika” dotarła do nas wiadomość o śmierci Krzysztofa Kozłowskiego, wieloletniego redaktora naszego pisma.
Krzysztof Kozłowski w redakcji "Tygodnika Powszechnego" Fot. Grażyna Makara
P

Polityka była jego powołaniem, polska historia – pasją, polskie państwo – zobowiązaniem, któremu służył niezależnie od okoliczności historycznych. Był więc człowiekiem zasad, chciałoby się rzec „przedwojennych”, choć to niezgodne z kalendarzem jego życia. Był w „Tygodniku” i był „Tygodnikiem” – nie sposób powiedzieć inaczej. Do końca pozostał jego życzliwym i czujnym recenzentem, jakkolwiek rozdzieliły się losy jego i redakcji. Żegnamy go z wielkim żalem i podziwem dla klasy, którą zachował do końca swoich dni.
Krzysztofie jesteśmy Ci wdzięczni za wszystko, co zrobiłeś dla „Tygodnika” i Polski, przepraszamy za wszystko, za co nie zdążyliśmy Cię przeprosić za życia.

739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]