Reklama

Kronika sądowa

Kronika sądowa

21.08.2012
Czyta się kilka minut
W „Rzeczpospolitej” z 18/19 sierpnia, tuż obok płomiennego artykułu Izabeli Kacprzak o błędach popełnionych przez sądy i prokuraturę w sprawie spółki Amber Gold, przeczytać można notatkę noszącą tytuł „Sobecka odpowie za zapłatę grzywny o. Rydzyka”.
1

1

Aby nie zniszczyć niepowtarzalnego języka, przytaczam ją w całości: „Policja skierowała do toruńskiego sądu wniosek o ukaranie posłanki PiS Anny Sobeckiej. W lutym tego roku związana z Radiem Maryja polityk zapłaciła – nie będąc do tego uprawniona – 3,5 tys. złotych grzywny za dyrektora radia o. Tadeusza Rydzyka, na którą został skazany za prowadzenie nielegalnej zbiórki na rzecz telewizji Trwam. Sobecka deklaruje, że nie czuje się winna, a proces to część walki politycznej. Posłance grozi kara grzywny lub aresztu”.

2

Jako człowiek staroświecki, a więc sentymentalny, natychmiast po przeczytaniu przywołanych słów popadłem w stan silnego wzruszenia. Tyle się mówi o tym, że polityka to bagno, tyle wokół przykładów bezdusznego materializmu, a tu, proszę – jakiż piękny przejaw czystej, bezinteresownej życzliwości pani posłanki....

1713

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]