Reklama

Krakowiacy i papieże

Krakowiacy i papieże

30.07.2016
Czyta się kilka minut
Jak mieszkańcy Krakowa zareagowali na wizytę papieża Franciszka opowiada Anna Niedźwiedź. Zapraszamy do obejrzenia naszej specjalnej rozmowy.
C

Czy Krakowianie lubią papieża Franciszka? Czy wystraszyli się rzekomych niebezpieczeństw, które miały na nich czyhać na ulicach ich miasta? Co może zmienić w ich życiu jego wizyta? Czego oczekują po jego wizycie? Czy jesteśmy gotowi przyjąć innego papieża, niż Jan Paweł II? Jakie są reakcji tych, którzy zostali na miejscu? O tym wszystkim rozmawia Anna Goc z etnolożką i antropolożką kulturową z Uniwersytetu Jagiellońskiego - Anną Niedźwiedź.


Czytaj wszystkie newsy, relacje i komentarze o ŚDM

 

Autor artykułu

Anna Goc, fot. Grażyna Makara
Dziennikarka i redaktorka „Tygodnika Powszechnego”. Doktorantka na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do 2012 r. dziennikarka krakowskiej redakcji „Gazety Wyborczej”....

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]