Reklama

Kraków – Polska – świat

02.12.2008
Czyta się kilka minut
Rozpoczyna się "Boska Komedia", nowy festiwal teatralny. Główny punkt programu stanowi konkurs na najlepsze polskie przedstawienie ubiegłego sezonu.
Festiwal "Boska Komedia". Identyfikacja wizualna: – Jerzy Tchórzewski, HMMMSTUDIO.PL
M

Międzynarodowy festiwal teatralny "Boska Komedia", który odbędzie się w Krakowie po raz pierwszy w dniach 5-12 grudnia br., stanowi część zainicjowanego przez Urząd Miasta projektu kulturalnego "Sześć zmysłów". Obok przeglądu spektakli polskich, rywalizujących o tytuł najlepszego przedstawienia roku oraz o Krakowską Nagrodę Teatralną Boskiego Komedianta, na festiwalu gościć będą również, wybrane przez dyrektora artystycznego Bartosza Szydłowskiego, spektakle z Indii, RPA, Iranu i Kolumbii.

Jeszcze jeden festiwal teatralny... W czasach, kiedy każde miasto, miasteczko, każda wieś w Polsce afiszuje się własnym festiwalem teatralnym, kolejna impreza nie budzi sensacji. A jednak wiele wskazuje na to, że startująca w najbliższy piątek "Boska Komedia" nie musi być festiwalowym figurantem, a ważną imprezą na teatralnej mapie Polski.

...
4637

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]