Reklama

Kraków – Polska – świat

Kraków – Polska – świat

02.12.2008
Czyta się kilka minut
Rozpoczyna się "Boska Komedia", nowy festiwal teatralny. Główny punkt programu stanowi konkurs na najlepsze polskie przedstawienie ubiegłego sezonu.
Festiwal "Boska Komedia". Identyfikacja wizualna: – Jerzy Tchórzewski, HMMMSTUDIO.PL
M

Międzynarodowy festiwal teatralny "Boska Komedia", który odbędzie się w Krakowie po raz pierwszy w dniach 5-12 grudnia br., stanowi część zainicjowanego przez Urząd Miasta projektu kulturalnego "Sześć zmysłów". Obok przeglądu spektakli polskich, rywalizujących o tytuł najlepszego przedstawienia roku oraz o Krakowską Nagrodę Teatralną Boskiego Komedianta, na festiwalu gościć będą również, wybrane przez dyrektora artystycznego Bartosza Szydłowskiego, spektakle z Indii, RPA, Iranu i Kolumbii.

Jeszcze jeden festiwal teatralny... W czasach, kiedy każde miasto, miasteczko, każda wieś w Polsce afiszuje się własnym festiwalem teatralnym, kolejna impreza nie budzi sensacji. A jednak wiele wskazuje na to, że startująca w najbliższy piątek "Boska Komedia" nie musi być festiwalowym figurantem, a ważną imprezą na teatralnej mapie Polski.

...
4637

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]