Reklama

Kraj Ałtajski

Kraj Ałtajski

04.09.2016
Czyta się kilka minut
Gorąco to dobre usprawiedliwienie, żeby się zatrzymać. W południe wszystko składa się z dwóch plam. Pierwsza to kawałek nieba. Idealnie błękitny, bez skazy. Druga to gałęzie jesionu. Zielone faluje na wietrze, zagarnia błękitne i za chwilę oddaje.
P

Powietrze Polski zawsze przygnębia rozpylona w nim melancholia, wdycha się tam pierwiastki ściskające nam serce i stale życie odzywa się jako niezupełnie rzeczywiste, stąd ciągła ochota pójścia na wódkę, z oczekiwaniem, że nieosiągalna normalność zostanie przywrócona” – uważał Czesław Miłosz. Myślę, że coś w tym jest, a cień zmniejsza się z każdym kwadransem. Oddaje słońcu taras – stół, komputer, książki. W końcu zmienia się w mały trójkącik przy płocie. A to oznacza południe. Piły cichną, las milknie. Świat staje na chwilę, jakby chciał zapytać: „I cóż takiego robiłeś od rana?”. Sprawdzić, czy czas nie przeciekł między palcami.

Gorąco to dobre usprawiedliwienie, żeby się zatrzymać. W południe wszystko składa się z dwóch plam. Pierwsza to kawałek nieba. Idealnie błękitny, bez skazy. Druga to gałęzie jesionu. Zielone faluje na wietrze, zagarnia błękitne i za chwilę oddaje. Jak...

5117

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bardzo ładnie napisane, jeśli można tak powiedzieć.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]