Reklama

Kontakty intymne i nieprzewidywalne

Kontakty intymne i nieprzewidywalne

13.06.2004
Czyta się kilka minut
Toruński Kontakt od lat działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Kolejne edycje trzymają równy poziom, receptura na repertuar bywa tylko nieznacznie korygowana.
-

---ramka 331468|prawo|1---Tandem Jadwiga Oleradzka i Andrzej Bubień potrafił wypromować w Polsce teatr węgierski, zna ferment teatralny w Rosji, wytrwale penetruje sceny krajów nadbałtyckich. Podczas 14. edycji toruńskiego przeglądu obejrzeliśmy kilka świetnych przedstawień, kilka przeciętnych, ale “z problemem" i, co nieuniknione, jedno-dwa nieporozumienia. O Rosjanach w Toruniu już na tych łamach pisałem. Odpowiedzią na zmagania teatrów Wschodu ze współczesnością i klasyką miały być spektakle z Południa.

Zastygły antyk

Nie przypadkiem jesteśmy świadkami powrotu teatru do formy tragedii antycznej. Intuicyjnie szukamy w micie oparcia, wytłumaczenia chaosu, jaki panuje wokół nas. Nawet jeśli fundamentem byłaby odwieczna zbrodnia, powtarzalna wina. To jakby powrót do teatralnego rdzenia, chęć zbadania, dlaczego od samego...

8639

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]