Reklama

Ładowanie...

Kontakty intymne i nieprzewidywalne

13.06.2004
Czyta się kilka minut
Toruński Kontakt od lat działa jak dobrze naoliwiona maszyna. Kolejne edycje trzymają równy poziom, receptura na repertuar bywa tylko nieznacznie korygowana.
-

---ramka 331468|prawo|1---Tandem Jadwiga Oleradzka i Andrzej Bubień potrafił wypromować w Polsce teatr węgierski, zna ferment teatralny w Rosji, wytrwale penetruje sceny krajów nadbałtyckich. Podczas 14. edycji toruńskiego przeglądu obejrzeliśmy kilka świetnych przedstawień, kilka przeciętnych, ale “z problemem" i, co nieuniknione, jedno-dwa nieporozumienia. O Rosjanach w Toruniu już na tych łamach pisałem. Odpowiedzią na zmagania teatrów Wschodu ze współczesnością i klasyką miały być spektakle z Południa.

Zastygły antyk

Nie przypadkiem jesteśmy świadkami powrotu teatru do formy tragedii antycznej. Intuicyjnie szukamy w micie oparcia, wytłumaczenia chaosu, jaki panuje wokół nas. Nawet jeśli fundamentem byłaby odwieczna zbrodnia, powtarzalna wina. To jakby powrót do teatralnego rdzenia, chęć zbadania, dlaczego od samego...

8639

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]