Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Koniec świata romantyków

Koniec świata romantyków

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Wizyta Donalda Tuska w Moskwie znowu wpisała stosunki polsko-rosyjskie w pytanie o naszą politykę wschodnią. I dopiero w takim kontekście warto o niej rozmawiać.
O

Od kilku lat bowiem nasza aktywność na tym terenie ograniczała się do podtrzymywania przy

życiu białoruskich demokratów, bezradnego przyglądania się wydarzeniom na Ukrainie i - ostatnio - na roztaczaniu wizji partnerstwa z krajami Kaukazu Południowego i Azji Środkowej. Najważniejsze państwo na wschód od Polski było w naszej polityce dziwnie nieobecne. Myśleliśmy: Rosja nas nie lubi, a my jej. I koniec, kropka.

Kraj położony tak blisko Rosji nie może uprawiać polityki międzynarodowej udając, że tego wielkiego państwa nie ma na mapie. Rosja pewnie już nie będzie tak łatwym partnerem, jak na początku lat 90. poprzedniego stulecia, kiedy to, zabiegając o międzynarodową akceptację, była gotowa na szereg ustępstw, a od rubasznego Borysa Jelcyna dało się to i owo wyciągnąć przy kielichu. Rosja jest państwem autorytarnym, lekceważącym wiele norm...

22390

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]