Reklama

Konflikt w głębinach

Konflikt w głębinach

26.10.2015
Czyta się kilka minut
Rosjanie mogą przeciąć podwodne kable telekomunikacyjne – ostrzegają amerykańscy generałowie.
Fot. Andrei Pronin / AP / EAST NEWS
W

W ostatnich tygodniach rosyjskie okręty szpiegowskie i podwodne operują wzdłuż światłowodów, położonych nawet kilka kilometrów pod powierzchnią oceanów, m.in. przy wschodnim wybrzeżu Ameryki i na Pacyfiku. Pentagon, coraz poważniej biorący pod uwagę możliwość eskalacji konfliktu z Rosją (patrz poprzedni numer „TP”), obawia się, że jej marynarka byłaby w stanie utrudnić łączność armii i agencjom rządowym USA. Na zdjęciu: rosyjski atomowy okręt podwodny w porcie w Murmańsku. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]