Reklama

Kobieca piłka coraz mocniejsza

Kobieca piłka coraz mocniejsza

24.06.2019
Czyta się kilka minut
Do ćwierćfinału mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet awansowały już Angielki, Niemki, Norweżki i Francuzki.
O

O ile dwie pierwsze drużyny wyszły z grupowych rozgrywek lekko i z dużą przewagą bramkową, to zakończone remisem niedzielne spotkanie Trójkolorowych z reprezentacją Brazylii rozstrzygnęła dopiero dramatyczna dogrywka.

Jeśli (a wszystko na to wskazuje) swój kolejny mecz gospodynie rozegrają z niepokonanymi dotąd Amerykankami, będzie to najprawdopodobniej najciekawsze spotkanie mistrzostw. I najbardziej dochodowe dla nadawcy – już między dwoma pierwszymi meczami reprezentacji Francji ceny reklam w publicznej stacji FT1 wzrosły o 50 proc. Przed telewizorami usiadło ponad 10 mln widzów. Podobnie było we Włoszech czy Holandii, z której do Francji przyjechało ponad 50 tys. kibiców.

Bohaterkami fazy grupowej były jednak żegnające się już z imprezą Argentynki. Przyzwyczajone do wyciągania piłki z własnej siatki, w tym roku zremisowały z wicemistrzyniami świata, Japonkami, a w meczu z debiutującymi na mistrzostwach Szkotkami w ciągu 20 minut odrobiły stratę trzech bramek, wykorzystując podyktowany w 90. minucie rzut karny. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Od 2018 r. związana z „Tygodnikiem Powszechnym”, moderatorka czytelniczej grupy dyskusyjnej Book's not dead. Pisze o najnowszej polskiej prozie oraz tematach społecznych. W 2019 r....

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]