Reklama

Kłusownik w potrzasku

Kłusownik w potrzasku

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Wydawało się, że wymiana przedstawiciela Ruchu Palikota w prezydium Sejmu to genialne zagranie. Odwołanie Wandy Nowickiej miałoby być pokazem przywiązania do wysokich standardów moralnych w obliczu deprymujących nagród dla marszałka i wicemarszałków.
Z

Zgłoszenie kandydatury Anny Grodzkiej miało przynieść poklask postępowych elit, przeżywających mobilizację w związku ze sprawą ustawy o związkach partnerskich. Do tego konieczność głosowania nad taką kandydaturą powinna wywołać kompromitującą wściekłość w PiS i wbić jeszcze głębiej klin między skrzydła PO. Wszystko zaś złożyłoby się w kolejny odcinek telenoweli z liderem partii w roli głównej – roli pozytywnego bohatera.
Początkowo wszystko szło jak po maśle. Wanda Nowicka zdawała się pogodzona z rolą, zaś przychylne media rozpoczęły spodziewaną nawałę artyleryjską w sprawie nowej kandydatury, nadając jej rolę symbolicznej rozprawy z „kołtuństwem”. Potem jednak plan się posypał. SLD zapowiedziało, że nie poprze odwołania Nowickiej, a partie koalicji rządzącej poszły w ślad za tym. Najwygodniejszego uzasadnienia dostarczyły głosy środowisk feministycznych, które w intrydze...

3296

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]