Reklama

Kluby go-go pod lupą

Kluby go-go pod lupą

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Kontrole kilku organów państwowych, kilkanaście toczących się postępowań prokuratorskich, pięciu zatrzymanych – to dotychczasowy bilans działalności klubów Cocomo.
W

W samym Poznaniu toczy się blisko 20 śledztw policyjnych w sprawie tej sieci klubów ze striptizem – do policji pierwsze zgłoszenia wpłynęły w grudniu ub.r. Przesłuchiwani klienci podawali ten sam scenariusz wieczoru: wchodzili do klubu, pili pierwszego drinka, a rano budzili się z rachunkami na kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy zł. Rekordzista – dyrektor spółki z branży metalurgicznej – wydał za jednym razem prawie milion zł. Kilkadziesiąt transakcji, podobnie jak większość zgłaszających się na policję klientów, opłacił kartą bankową. W jego przypadku była to karta służbowa, bez limitu.
Dwa poznańskie kluby zostały w ubiegłym tygodniu skontrolowane przez policję – podobnie jak warszawskie biura spółki Event, ich właściciela, oraz krakowska siedziba firmy. Zatrzymano pięć osób.
Czego dotyczą zarzuty? – Najczęściej są to postępowania w sprawie doprowadzenia do...

1637

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]