Reklama

Klejnot w popiołach

Klejnot w popiołach

22.07.2013
Czyta się kilka minut
Płomienie, które strawiły Hôtel Lambert – miejsce bliskie Francuzom i Polakom. I dopisały nowy dramatyczny rozdział do ostatniego sporu wokół przebudowy rezydencji.
T

Tę elegancką rezydencję w centrum miasta, położoną na krańcu wyspy św. Ludwika, trudno przegapić. Zwłaszcza gdy płynie się turystycznym statkiem po Sekwanie i słucha przewodników zachęcających do podziwiania harmonijnej bryły „klejnotu” dawnej architektury.
Ale ci, którzy przyglądali się imponującej sylwetce pałacu nocą z 9 na 10 lipca, ujrzeli nad nią złowrogie kłęby dymu. Wieść o tym rozniosła się od razu, a przypadkowi przechodnie i turyści wrzucali na Twittera zdjęcia płonącej rezydencji. Mimo ofiarności 170 strażaków, gaszenie pożaru trwało całą noc. Strażacy nie mogli dostać się do wnętrz pałacu przez wejście, bo zawaliła się część schodów; musieli więc torować sobie drogę do środka przez dach, przebijając go toporami. Dodatkowe utrudnienie: w związku z trwającymi w Hôtel Lambert robotami budowlano-remontowymi leżało tam wiele łatwopalnych materiałów.
Na szczęście...

8789

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]