Reklama

Ładowanie...

Kijów się broni: korespondencja z Ukrainy

Kijów się broni: korespondencja z Ukrainy

27.02.2022
Czyta się kilka minut
Paweł Pieniążek, korespondent "TP" z Kijowa: "Gdy dotarłem na miejsce starć, wyglądało to strasznie, Były kawałki ciał, odłamki, spalone pojazdy. Rozmawiałem z ludźmi przerażonymi, ale też nieprawdopodobnie zmotywowanymi do walki".

Posłuchaj

O

Od czterech dni Ukraina broni się przed rosyjską inwazją. Symbolem oporu stało się rozmowa, w której ukraińscy pogranicznicy z malutkiego posterunku na Wyspie Węży w szorstkich słowach odmawiają poddania się rosyjskiemu okrętowi wojennemu, przejdzie do historii. Już teraz jest stałym elementem protestów przeciwko rosyjskiej agresji na całym świecie. Te słowa słychać także w Ukrainie, gdzie wciąż toczą się walki.


ATAK NA UKRAINĘ

Sytuację w Ukrainie śledzimy na bieżąco, w aktualizowanym serwisie specjalnym.


Coraz więcej państw zamyka swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów, a Europa i Stany dyskutują nad kolejnymi sankcjami, w tym wykluczeniem Rosji z bankowego systemu SWIFT. Już w trakcie nagrywania tego podkastu potwierdzona została informacja o negocjacjach między Rosją a Ukrainą, które mają odbyć się na granicy ukraińsko-białoruskiej. Będziemy je relacjonować z nadzieją na szybki koniec tej wojny.

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter