Reklama

Kiedy pochylimy głowy

Kiedy pochylimy głowy

26.10.2003
Czyta się kilka minut
Ćwierć wieku minęło od momentu, w którym ukazał się biały dym, a później sylwetka nowo wybranego Papieża. Ostatnie miesiące są trudne; niepokój - ulga, ulga - powrót niepokoju. Media z okrutną dokładnością pokazują nam każdy ruch, wysiłek uniesienia głowy i wyciągnięcia oddechu, każdą przerwę i załamanie głosu. W tych trudnych miesiącach Wielki Papież jest chyba największy.
K

Kiedy pochylimy głowy w modlitwie o owoce Jego posługi, o Jego siły, o to żeby dobrze spał tej nocy, żeby Go mniej bolało, żeby się uśmiechnął - módlmy się o coś jeszcze. Żeby obraz Jego niezwykłej, heroicznej walki z cierpieniem pozostał w naszych oczach trwale i wyraźnie. Żebyśmy mogli go zawsze przywołać, zwłaszcza w chwilach naszego największego cierpienia. Żeby ten obraz był jak drogowskaz, jak wezwanie.

60 lat

Piękny wiek dla mężczyzny, jeszcze nie starość, już nagromadzony kapitał przeżyć, osiągnięć, doświadczeń. Mogą się w takim życiu zmieścić największe zwycięstwa i dotkliwe porażki, bagaż ludzkich niechęci i uwielbień, kawał prawdziwej Historii.

Tuż przed urodzinami męża ukazała się w “Rzeczpospolitej" rozmowa z Danutą Wałęsową. Poruszająca swoją prostotą, skromnością i wnikliwością świadka. Rzadko...

1813

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]