Reklama

Ładowanie...

Kiedy pochylimy głowy

26.10.2003
Czyta się kilka minut
Ćwierć wieku minęło od momentu, w którym ukazał się biały dym, a później sylwetka nowo wybranego Papieża. Ostatnie miesiące są trudne; niepokój - ulga, ulga - powrót niepokoju. Media z okrutną dokładnością pokazują nam każdy ruch, wysiłek uniesienia głowy i wyciągnięcia oddechu, każdą przerwę i załamanie głosu. W tych trudnych miesiącach Wielki Papież jest chyba największy.
K

Kiedy pochylimy głowy w modlitwie o owoce Jego posługi, o Jego siły, o to żeby dobrze spał tej nocy, żeby Go mniej bolało, żeby się uśmiechnął - módlmy się o coś jeszcze. Żeby obraz Jego niezwykłej, heroicznej walki z cierpieniem pozostał w naszych oczach trwale i wyraźnie. Żebyśmy mogli go zawsze przywołać, zwłaszcza w chwilach naszego największego cierpienia. Żeby ten obraz był jak drogowskaz, jak wezwanie.

60 lat

Piękny wiek dla mężczyzny, jeszcze nie starość, już nagromadzony kapitał przeżyć, osiągnięć, doświadczeń. Mogą się w takim życiu zmieścić największe zwycięstwa i dotkliwe porażki, bagaż ludzkich niechęci i uwielbień, kawał prawdziwej Historii.

Tuż przed urodzinami męża ukazała się w “Rzeczpospolitej" rozmowa z Danutą Wałęsową. Poruszająca swoją prostotą, skromnością i wnikliwością świadka. Rzadko...

1813

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]