Reklama

Kiedy dziecko ćpa

21.05.2007
Czyta się kilka minut
Dziewczynka, która ponad tydzień temu trafiła do szpitala prosto z lekcji, nadal walczy o życie. Nie wiadomo, jaki narkotyk wcześniej zażyła. Wiadomo natomiast, że w warszawskich poradniach uzależnione od heroiny czy amfetaminy dzieci pojawiają się coraz częściej.
fot. KNA-Bild
N

Na czwartej lekcji szóstoklasistka Marta, uczennica podstawówki nr 342 im. Marcina Szancera na warszawskich Nowodworach, straciła przytomność.

Pierwszej pomocy udzielała jej nauczycielka oraz ojciec, który zaalarmowany przyjechał do szkoły, zanim pojawiła się karetka. Nieprzytomną dwunastolatkę zabrano na oddział intensywnej terapii szpitala dziecięcego przy ulicy Niekłańskiej. Badanie moczu wykazało zawartość alkaloidów opium.

Szkoła podstawowa nr 342 im. Marcina Szancera do tej pory uchodziła za "czystą". - Mieliśmy wcześniej sygnały z pobliskiego gimnazjum, ale nigdy w tej okolicy nie udało się zatrzymać nikogo za handel narkotykami - twierdzi Agnieszka Harmolicz, oficer prasowy VI Komendy Policji, gdzie prowadzono pierwsze przesłuchania w tej sprawie.

Jednak mieszkańcy wiedzą więcej niż policja. Opowiadają, że w okolicy...

9822

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]