Reklama

Każdy dzień i każda noc

20.11.2018
Czyta się kilka minut
W niedzielę rozpoczynającą adwent usłyszymy, jak prorok Jeremiasz w imieniu Boga zapowiada Jerozolimie bezpieczną i chwalebną przyszłość: „W tym czasie sprawię, że wyrośnie Dawidowi odrośl sprawiedliwa.
O

On będzie się troszczył o prawo i sprawiedliwość w kraju. Za dni jego panowania Juda dostąpi zbawienia, a Jerozolima będzie bezpieczna. Będą go nazywać: »Pan naszą sprawiedliwością«”.

Gdy mowa o prawie, chodzi oczywiście o Torę, którą dla chrześcijan jest Jezus Chrystus, owa Dawidowa odrośl. Jezus jest Torą żywą, zawsze nową. To dlatego Franciszek mówi, że On jest niespodzianką, która wciąż nas zaskakuje. Przypomina, że każdy, kto pragnie spotkać żywego Jezusa – co jest równoznaczne ze spotkaniem Boga – niechybnie znajdzie się w zasięgu „pandemii współczesnego świata” i będzie musiał zająć się uchodźcami i migrantami, gdyż to oni są dzisiejszą twarzą Jezusa.

Franciszek napisał do uczestników VIII Światowego Forum Społecznego, nawiązując do dwóch przygotowywanych przez społeczność międzynarodową umów dotyczących migracji: „Chciałbym skorzystać z okazji, aby zachęcić...

2683

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]