Reklama

Ładowanie...

Katoliczki i katolicy: niezgoda na sposób zarządzania Kościołem

29.10.2022
Czyta się kilka minut
„Jesteśmy tu dlatego, że nam na Kościele zależy, rzucamy wyzwanie obojętności, chcemy, by Kościół przetrwał, bo jest nam potrzebny” – mówił, otwierając Forum „Obecni w Kościele”, prof. Fryderyk Zoll.
fot. MICHAL SZLAGA / REPORTER
D

Dwudniowe spotkanie zorganizowane w Łodzi przez Kongres Katoliczek i Katolików zgromadziło ok. 170 osób. Zoll mówił o spotkaniu jako zwieńczeniu dwóch trudnych lat. Przypomnijmy, że Kongres powstał w czasie pandemii jako oddolna inicjatywa łącząca zainteresowanych zmianami w Kościele i formował się oraz dyskutował za pośrednictwem sieci. Łódzkie spotkanie było pierwszym zorganizowanym publicznie wydarzeniem.

Impulsem prowadzącym do powstania inicjatywy była gotowość wielu osób i środowisk, by podjąć się zbudowania platformy do dyskusji o potrzebnych w Kościele zmianach. Dyskusji ważnej zwłaszcza w czasie, gdy narasta poczucie kościelnego kryzysu. Organizowanie oddolnej inicjatywy łączącej tyle różnych osób i perspektyw to trud sam w sobie, jednak dzięki włożonej pracy powstała unikalna dla polskiego Kościoła inicjatywa.

Prace Kongresu trwały równolegle z...

8382

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Podobne teksty

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]