Reklama

Kataklizm online

Kataklizm online

18.09.2005
Czyta się kilka minut
Medium informacyjno-komunikacyjnym zostanie elektronika. Tak jak ludzkość zrezygnowała z pergaminu, zrezygnuje z papieru. Ale media rozumiane jako redakcje przetrwają, bo są pośrednikiem między autorem informacji i jej odbiorcą.
M

MICHAŁ KUŹMIŃSKI: - W internetowych relacjach świadków z Nowego Orleanu uderza powtarzająca się skarga: "przestały działać telefony komórkowe, nie mogę się skontaktować z bliskimi". Zabrakło tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni jak do powietrza: komunikacji. Apokalipsa?

WOJCIECH CELLARY: - Wyobraźmy sobie, że w chwili kataklizmu wszyscy nagle stają się niemi. Telefon komórkowy jest naturalnym “przedłużeniem głosu", a jego brak jest równoznaczny z niemożnością mówienia. Trudno się dziwić, że telekomunikacja jest dziś na jednym z pierwszych miejsc w hierarchii potrzeb. Bez niej nie ma nadziei: w tym wypadku na to, że ktoś dojrzy mnie na dachu, uratuje, dostarczy wodę czy żywność.

- Pokazuje to też chyba kruchość systemu komunikacji, który wypracowaliśmy.

- Internet, a ściślej - jego...

7730

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]