Reklama

Kamizelki aferoodporne

Kamizelki aferoodporne

02.10.2005
Czyta się kilka minut
Rywalizacja między Belgradem a Podgoricą o kontrolę nad federalnym jugosłowiańskim ministerstwem obrony grozi coraz poważniejszymi skutkami. Jest wysoce prawdopodobne, że przyczyni się do rozpadu federacji Serbii i Czarnogóry, jaka pozostała po dawnej Jugosławii.
S

Spór między szefem serbskiego ministerstwa finansów Mladjanem Dinkiciem, a federalnym ministrem obrony Prvoslavem Daviniciem, jeszcze miesiąc temu wydawał się “kompetencyjnym przeciąganiem", rozpoczętym przez utalentowanego, lecz aroganckiego finansistę. Dziś wiadomo już, że Dinkić ujawnił aferę gospodarczą, na którą składa się niegospodarność, “prywatyzacja państwa" i korupcja. Afera sięgnęła prezydenta rządu federalnego Svetozara Marovicia. Co więcej, za stronami sporu opowiedzieli się zwolennicy i przeciwnicy zachowania federacji serbsko-czarnogórskiej - a to podnosi na Bałkanach temperaturę życia politycznego o dobrych kilka kresek.

Ekipa rządząca w Czarnogórze zaczęła od biernego oporu wobec starań o odwołanie ministra Davinicia. Już to wystarczyło, aby doprowadzić do sparaliżowania pracy ministerstwa obrony, a w konsekwencji zablokowania pronatowskich...

9220

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]