Reklama

John Coltrane „My Favorite Things: Coltrane at Newport"

John Coltrane „My Favorite Things: Coltrane at Newport"

30.10.2007
Czyta się kilka minut
"

"My Favorite Things" rzeczywiście okazały się ulubionym kawałkiem Coltrane'a. To dziełko Rodgersa i Hammersteina nowatorsko nagrał on w studiu w roku 1960, w ciągu następnych lat powracając do niego na koncertach, nieraz radykalnie reinterpretując. Zagrał je też na swoim ostatnim zarejestrowanym występie w kwietniu 1967 r. Do pomyślenia jest box zawierający wyłącznie kolejne nagrania "My Favorite Things", których na różnych płytach Trane'a wydano dotąd całkiem sporo. Gdyby się pojawił, pisałbym pewnie o nim już z jakichś transowych, odmiennych przestrzeni. Tak wciąga to, co z tą melodyjką robi Coltrane.

Na razie ukazała się płyta powtarzająca i uzupełniająca starannie zremasterowane nagrania dwóch setów Coltrane'a z festiwalu w Newport. I w roku 1963, i dwa lata później pojawiły się tam "My Favorite Things", obok (w sumie) trzech innych utworów. Występ...

2481

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]