Reklama

Joanna Olech

Joanna Olech

06.06.2007
Czyta się kilka minut
Pluszowi bohaterowie programu, zrealizowanego z wielką pokorą i bez "dorosłego" sposobu myślenia, mają umiejętności maluchów przed telewizorem.
"

"Teletubisie" to cztery misiowate ufoludki o aksamitnych pyszczkach. Dwaj chłopcy (Twinky-Winky, Dipsy) i dwie dziewczynki (Laa-laa, Po) o pastelowym futerku w kolorach lawendowym, limonkowym, żółtym i cyklamenowym. Każde z nich ma innego kształtu antenkę na głowie i ekran telewizyjny na wypukłym brzuszku. Język Teletubisiów, ich proporcje i ekspresja, odpowiadają cechom dzieci pomiędzy drugim a czwartym rokiem życia. Najstarszy jest Twinky-Winky, najmłodsza Po. Wszystkie ludziki mają swoje ulubione atrybuty - Twinky-Winky torebkę, Dipsy kapelusz (bez denka, ze względu na szpiczastą antenkę na głowie), Laa-laa pomarańczową piłkę, a Po - skuterek, który nazywa "cooooter". Ten czteroosobowy, kosmiczny desant zamieszkuje idylliczną dolinę pełną kwiatów i kicających (prawdziwych) królików. Zielone wzgórze pośrodku doliny kryje w swoim wnętrzu zamaskowany domek Teletubisiów,...

3671

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]