Reklama

Jest zima

Jest zima

13.07.2003
Czyta się kilka minut
Rozmawiają ks. Andrzej Draguła i Jerzy Owsiak
P

Przystanek Woodstock” jest formą podziękowania dla wolontariuszy biorących udział w kolejnych finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja pokrywa koszty, nie ma biletów, muzycy grają za symboliczne honoraria. Od lata 1997 festiwal odbywa się na byłym lotnisku wojskowym w Żarach.

„Przystanek Jezus”, inicjatywa ewangelizacyjna wspólnoty św. Tymoteusza z diecezji lubuskiej, pojawił się rok później. Starsi uczestnicy koncertów pamiętali jeszcze, że podobne inicjatywy zdarzały się w latach 80. na festiwalu jarocińskim. Jednak w r. 1999 „Przystanek Jezus” zorganizował w Żarach własny festiwal: 200 metrów od głównej sceny. Pomiędzy organizatorami obu imprez dochodziło do nieporozumień: zniechęcony Owsiak w 2000 r. odwołał „Woodstock”, a w ślad za tym nie odbył się „Przystanek Jezus”. W 2001 r. odbyły się obie imprezy, ale znowu dochodziło do tarć. Konflikt między „...

20954

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]