Reklama

Jest zima

13.07.2003
Czyta się kilka minut
Rozmawiają ks. Andrzej Draguła i Jerzy Owsiak
P

Przystanek Woodstock” jest formą podziękowania dla wolontariuszy biorących udział w kolejnych finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja pokrywa koszty, nie ma biletów, muzycy grają za symboliczne honoraria. Od lata 1997 festiwal odbywa się na byłym lotnisku wojskowym w Żarach.

„Przystanek Jezus”, inicjatywa ewangelizacyjna wspólnoty św. Tymoteusza z diecezji lubuskiej, pojawił się rok później. Starsi uczestnicy koncertów pamiętali jeszcze, że podobne inicjatywy zdarzały się w latach 80. na festiwalu jarocińskim. Jednak w r. 1999 „Przystanek Jezus” zorganizował w Żarach własny festiwal: 200 metrów od głównej sceny. Pomiędzy organizatorami obu imprez dochodziło do nieporozumień: zniechęcony Owsiak w 2000 r. odwołał „Woodstock”, a w ślad za tym nie odbył się „Przystanek Jezus”. W 2001 r. odbyły się obie imprezy, ale znowu dochodziło do tarć. Konflikt między „...

20954

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]