Reklama

Jak się obchodzić z „Kulturą”?

Jak się obchodzić z „Kulturą”?

19.07.2011
Czyta się kilka minut
Zmiana dyrektora kanału TVP Kultura wywołała protesty środowisk artystycznych.
K

Krzysztof Koehler pełnił tę funkcję od 2006 r. Przejął rządy w dogodnym momencie. Antena doskonale się rozwijała, czego wyrazem była nagroda Hot Bird TV Award przyznana Kulturze we wrześniu 2006 r. w Wenecji (wyróżnienie dla kanałów tematycznych emitowanych satelitarnie). Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrą stronę - stacja została udostępniona w ofercie telewizji kablowych, przez co zwiększyła swą oglądalność.

Pierwsze chmury zebrały się nad anteną i Koehlerem w sierpniu 2009 r. W związku z restrukturyzacją pasm tematycznych, którą zaordynował ówczesny zarząd z Piotrem Farfałem na czele, TVP Kultura utraciła lwią część budżetu, a sam Koehler otrzymał wypowiedzenie. Niedługo później wrócił na stanowisko, ale kanał, którym miał od tej pory kierować, zmienił charakter. Niewielki budżet stał się pretekstem do ściągnięcia z anteny większości autorskich...

2617

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]