Reklama

Ile razy nie zadzwoni listonosz

Ile razy nie zadzwoni listonosz

27.11.2006
Czyta się kilka minut
Protest listonoszy w pierwszych dniach właściwie nieodczuwalny, potem dokuczliwy dla instytucji korzystających na masową skalę z usług Poczty Polskiej, powoli dał się we znaki każdemu z nas. Nie wszystko da się przesłać esemesem czy e-mailem. Media prześcigały się w poszukiwaniu kolejnych emerytów i rencistów, którzy z winy strajku nie otrzymali pieniędzy i, na przykład, nie mogli wykupić potrzebnych im leków.
P

Przeciągające się rozmowy protestujących z kierownictwem Poczty zaszkodziły wizerunkowi zarówno tej firmy, jak i samych pracowników. Okazało się bowiem, że akcja strajkowa nie była skoordynowana, strajki wybuchały spontanicznie albo przyłączali się do nich inni pracownicy poczty, a gdzie indziej (w Krakowie) same gasły. Jeśli od poniedziałku Poczta nie zacznie funkcjonować normalnie, sympatia dla protestujących może wyparować. Postulaty listonoszy - zwłaszcza te dotyczące czasu pracy i obciążenia dodatkowymi usługami - są zrozumiałe. Także, zdaje się, dla dyrekcji Poczty, która gotowa jest szukać porozumienia (od poniedziałku przy pomocy mediatora). Kością niezgody pozostają pieniądze. Ale i tu stanowiska się zbliżają. Czy zatem wszystko jest na dobrej drodze? Nie. Warunki pracy listonoszy nie były tajemnicą. Kierownictwo Poczty przespało czas na wewnętrzną reformę. Dziś...

1611

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]