Reklama

Ich ruch

Ich ruch

07.10.2013
Czyta się kilka minut
Jeśli ktoś tworzy partię z niczego i jeszcze zaraz wskakuje w wyborach od razu na trzecie miejsce – to znaczy, że odniósł niebywały sukces.
J

Jeśli ktoś po dwóch latach życia w wygodnej opozycji wszystko to roztrwonił i musi zmieniać nazwę partii – to znaczy, że poniósł spektakularną klęskę. Jeśli ktoś wymyśla, że tą nową nazwą ma być „Twój Ruch”, to znaczy, że w dzieciństwie wyrzucono go z kółka młodych warcabistów i do dziś ma traumę.
Nowa nazwa Ruchu Palikota dla mojego ucha nie brzmi dobrze, ale nie nazwa jest ważna. Jak rozumiem, „Twój Ruch” to jednocześnie zapowiedź zerwania z wizerunkiem partii happeningowej i skupionej tylko na sprawach ideologiczno-obyczajowych. W praktyce oznaczało to ciągłe nudzenie o tym, że Kościół jest zły, a marihuana dobra oraz że homoseksualiści są w Polsce prześladowani. Teraz „Twój Ruch” ma być ofertą partii obywatelskiej, otwartej dla wszystkich znudzonych nieustanną walką między PO i PiS.
Jednak oferta, poza gładkimi słowami, nie jest jasna. Ciągle nie wiadomo, który z...

1737

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]