Reklama

Historia mezaliansu

Historia mezaliansu

25.12.2005
Czyta się kilka minut
King Konga znają nawet ci, którzy nigdy nie oglądali filmu Meriana C. Coopera i Ernesta B. Schoedsacka z 1933 roku ani jego o 43 lata młodszego remake’u autorstwa Johna Guillermina. Przypomnijmy jednak historię gigantycznej małpy.
R

Reżyser filmowy Carl Denham płynie z ekipą na wyspę Czaszki, by sfilmować ogromnego, 28-metrowego goryla. Wśród aktorów znajduje się Ann Darrow, aktorka z mizernym skutkiem próbująca zrobić karierę w Nowym Jorku. Uprowadzona przez tubylców, zostanie złożona w ofierze King Kongowi. Jasnowłosa piękność wpadnie jednak w oko bestii, która porwie ją w głąb dżungli, otoczy opieką i obdarzy miłością. Kiedy Ann zostanie odbita, King Kong ruszy w pościg za ukochaną. Denham uśpi go za pomocą gazu i zawiezie do Nowego Jorku. Tu goryl ponownie porwie ukochaną, a uciekając przed wojskiem wespnie się na Empire State Building i zginie od kul myśliwców - scena, która w kulturze popularnej funkcjonuje na równi z pożegnaniem Humphreya Bogarta i Ingrid Bergman z "Casablanki" czy podwianą sukienką Marilyn Monroe.

Opowieść o King Kongu żyje dziś bardziej jako kulturowy fenomen...

5844

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]