Reklama

Herbert żywy

Herbert żywy

27.06.2017
Czyta się kilka minut
Książka z płytą, dzięki której możemy usłyszeć głos poety i autorską interpretację słynnych wierszy, ale też odczuć klimat jego spotkania z czytelnikami, jego wdzięk i poczucie humoru.
T

To już kolejny wybór wierszy Herberta w tej oficynie; pierwszy, czyli „89 wierszy”, przygotował jeszcze sam autor. Tym razem obok tekstów z kanonu, czyli z dziewięciu zbiorów od „Struny światła” (1956) do „Epilogu burzy” (1998), znalazło się 20 utworów rozproszonych oraz ineditów – na przykład odczytany z rękopisu i zapewne niedokończony wiersz „Śnił mi się znowu Miłosz”. Prawdziwą zaś rewelacją jest dołączona do książki płyta, zapis dźwiękowy spotkania autorskiego, które 11 grudnia 1984 r. zorganizowało Herbertowi Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkanie w auli Collegium Novum poznańskiego uniwersytetu prowadził Egon Naganowski, autor monografii Joyce’a i Musila, ostatni prezes poznańskiego oddziału rozwiązanego już Związku Literatów Polskich. Tego samego dnia Herbert wystąpił jeszcze u poznańskich dominikanów, a pięć dni później – u krakowskich...

2802

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]