Reklama

Hasła i realia

Hasła i realia

21.10.2008
Czyta się kilka minut
Spory na szczytach władzy nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. W Bytowie z trzech radnych PiS-u dwóch ma głosować za przekształceniem szpitala. I nie pomagają groźby wyrzucenia z partii. Liczy się interes lokalnej społeczności.
N

Najciekawsze - jak zwykle - jest to, czego nie widać. Poza obiektywami kamer w Sejmie rozgrywa się w tej chwili targ o głosy posłów lewicy. To oni zadecydują, czy prezydenckie weto w sprawie ustawy o zakładach opieki zdrowotnej zostanie odrzucone. Jest już nawet w tej sprawie wstępne porozumienie między PO i SLD. Nie wiadomo natomiast jeszcze, jak ostatecznie zachowają się posłowie lewicy - zagłosują przeciw wetu, czy może nie przyjdą na głosowanie. Tak czy inaczej finał parlamentarnej batalii o prawo szpitali do przekształceń w spółki zapowiada się emocjonująco.

***

Prezydent Lech Kaczyński ustawy nie podpisze, bo według niego doprowadzi ona do wyprzedaży publicznego majątku szpitali i ograniczy pacjentom dostęp do usług medycznych. Dlatego, według prezydenta, główną ideę przedstawioną w ustawie trzeba poddać pod ogólnonarodowe referendum....

10166

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]