Reklama

Hasior jest ofiarą!

Hasior jest ofiarą!

11.05.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 14 / 2014
W

W „TP” ukazał się obszerny artykuł Agnieszki Sabor „Sztukmistrz pięciu żywiołów”, traktujący o sztuce i biografii Władysława Hasiora z okazji jego wystawy w MOCAK-u. Z przykrością stwierdzam, że znalazł się w nim fragment powielający oszczerczą plotkę, nie mającą żadnego pokrycia w faktach. Zmarły 15 lat temu artysta, u schyłku życia tymi pomówieniami wręcz zaszczuty, nie może się już obronić. Najwyższy czas obnażyć niegodziwą robotę środowiskowych zawistników i różnej maści gorliwych i zakłamanych „lustratorów”.
Autorka wydaje się życzliwa Artyście, przytacza początek „czarnej legendy”: „W Polskę poszła wiadomość: Hasior pije wódkę z Urbanem!”, a jednocześnie oznajmia: „...środowisko artystyczne odwróciło się od Hasiora dopiero po 13 grudnia 1981 r., kiedy znany twórca, członek Komitetu Organizacyjnego Kongresu Kultury Polskiej, nie tylko złamał bojkot oficjalnych galerii, ale...

2942

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]