Reklama

Hamlet mówi o ekologii

Hamlet mówi o ekologii

17.11.2009
Czyta się kilka minut
Politycy potwierdzają oficjalnie informacje, jakie na giełdach dziennikarskich krążyły już od kilku miesięcy: grudniowy szczyt klimatyczny w Kopenhadze, zapowiadany jako przełomowy dla walki z globalnym ociepleniem, nie powinien odbywać się wcale.
Ś

Światowi przywódcy nie zdołali ustalić, o ile zredukują emisję dwutlenku węgla w poszczególnych krajach ani jakie kwoty powinny trafiać do Funduszu Klimatycznego przeznaczonego dla krajów, które najbardziej ucierpią na skutek globalnego ocieplenia. Oznacza to, że globalna społeczność odkłada radykalne i konieczne decyzje na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Przyczyn tej spektakularnej porażki jest wiele: Barack Obama poległ pod naciskiem amerykańskiego lobby gospodarczego, swoją grę prowadziły wschodzące i energochłonne gospodarki, z południowej półkuli i Chiny, które deklarując redukcję emisji, jednocześnie przeciągały negocjacje. Swój mało chwalebny udział ma również Polska, która podczas negocjacji wewnątrzunijnych prezentowała twarde stanowisko w sprawie Funduszu Klimatycznego. W efekcie nadal nie wiadomo, jak wspomagać kraje biednego Południa, najbardziej...

1469

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]