Reklama

Grube żarty, ciemne wiersze

Grube żarty, ciemne wiersze

13.04.2015
Czyta się kilka minut
Profil Make Life Harder na Facebooku ma 145 tys. fanów. Tom z wierszami jego współtwórcy – tysiąc egzemplarzy nakładu.
Jakobe Mansztajn, kwiecień 2015 r. Fot. Rafał Malko dla „TP”
J

Jestem strasznie nudny i nie mam nic ciekawego do powiedzenia – przedstawia się przyjemnym głosem Jakobe Mansztajn, odbierając mnie z dworca w Sopocie. – Najpierw chcesz zjeść czy najpierw nad morze?

Jest wtorkowe popołudnie, początek wiosny. Kiedy przechodzimy przez prawie pusty Monciak, Mansztajn prosi, żebyśmy zajrzeli do Empiku. Szuka półki z magazynami literackimi: posłał ostatnio parę wierszy, powinny już być na łamach. Dopiero później rzuca okiem na stoły z nowościami i bestsellerami, sprawdzając, czy jest już dodruk książki „Make Life Harder”. Pierwszy nakład rozszedł się w trzy tygodnie.

Na molo wybieramy ławkę z widokiem na Grand Hotel.

– Mam wrażenie, że można tu sobie usiąść, wsłuchać się w ten szum i obudzić za trzy lata. W ogóle w Trójmieście żyje się wolniej. Zastanawiam się, czy gdybym mieszkał w Warszawie albo Krakowie, moje życie byłoby bardziej...

19426

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]