Reklama

„Grand Piano”

„Grand Piano”

03.03.2009
Czyta się kilka minut
Włodek Pawlik"Grand Piano"Arms Records
W

Włodek Pawlik jest jednym z bardziej cenionych muzyków polskiego jazzu. Starannie wykształcony (absolwent klasy fortepianu Barbary Hesse-Bukowskiej), działa na wielu polach; ostatnio nagrał "Tykocin" (z Randym Breckerem) oraz "Grand Piano".

Album (podwójny) powstał podczas dwóch nocnych sesji w studiu S1 Polskiego Radia i zawiera solową muzykę improwizowaną; mamy tu aż 25 kilkuminutowych tracków, układających się w spójną całość (pierwsza płyta jest nastrojowa, liryczna, druga nieco bardziej "drapieżna"). Autor zdecydował się nie nadawać utworom tytułów, pozostawiając to zadanie słuchaczom.

Muzyka albumu to podróż artysty w głąb własnego wnętrza i jednocześnie próba nawiązania intymnego dialogu ze słuchaczem. Grając, Pawlik stara się "zapomnieć" o ograniczeniach narzuconych przez konwencje, gatunki, kreując coś bardzo osobistego. Jego muzyka...

1696

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]