Reklama

Ładowanie...

„Grand Piano”

03.03.2009
Czyta się kilka minut
Włodek Pawlik"Grand Piano"Arms Records
W

Włodek Pawlik jest jednym z bardziej cenionych muzyków polskiego jazzu. Starannie wykształcony (absolwent klasy fortepianu Barbary Hesse-Bukowskiej), działa na wielu polach; ostatnio nagrał "Tykocin" (z Randym Breckerem) oraz "Grand Piano".

Album (podwójny) powstał podczas dwóch nocnych sesji w studiu S1 Polskiego Radia i zawiera solową muzykę improwizowaną; mamy tu aż 25 kilkuminutowych tracków, układających się w spójną całość (pierwsza płyta jest nastrojowa, liryczna, druga nieco bardziej "drapieżna"). Autor zdecydował się nie nadawać utworom tytułów, pozostawiając to zadanie słuchaczom.

Muzyka albumu to podróż artysty w głąb własnego wnętrza i jednocześnie próba nawiązania intymnego dialogu ze słuchaczem. Grając, Pawlik stara się "zapomnieć" o ograniczeniach narzuconych przez konwencje, gatunki, kreując coś bardzo osobistego. Jego muzyka...

1696

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]