Reklama

Ładowanie...

Gotówka w cenie

Gotówka w cenie

29.06.2020
Czyta się kilka minut
O

Obyło się bez szturmu na banki, ale okołopandemiczne zawirowania w gospodarce sprawiły, że po latach fascynacji transakcjami bezgotówkowymi ponownie doceniliśmy wartość gotówki w portfelu – taki wniosek można wysnuć z kroków kolejnych banków i operatorów największych sieci bankomatów, obniżających maksymalną wysokość pojedynczej wypłaty. Kilkanaście dni temu Euronet ograniczył ją do tysiąca złotych jednorazowo. Także w banku ING osoby niebędące jego klientami wypłacą teraz jednorazowo tylko 500 zł.

Z danych operatorów wynika, że częste wypłaty mniejszych sum coraz częściej ustępują miejsca rzadszym transakcjom, ale nawet rzędu tysięcy złotych. Właściciele bankomatów, którzy od każdej wypłaty pobierają prowizje (bezpośrednio od klienta lub od jego banku), bronią się w ten sposób przed spadkiem dochodów. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]