Reklama

Gotówka w cenie

Gotówka w cenie

29.06.2020
Czyta się kilka minut
O

Obyło się bez szturmu na banki, ale okołopandemiczne zawirowania w gospodarce sprawiły, że po latach fascynacji transakcjami bezgotówkowymi ponownie doceniliśmy wartość gotówki w portfelu – taki wniosek można wysnuć z kroków kolejnych banków i operatorów największych sieci bankomatów, obniżających maksymalną wysokość pojedynczej wypłaty. Kilkanaście dni temu Euronet ograniczył ją do tysiąca złotych jednorazowo. Także w banku ING osoby niebędące jego klientami wypłacą teraz jednorazowo tylko 500 zł.

Z danych operatorów wynika, że częste wypłaty mniejszych sum coraz częściej ustępują miejsca rzadszym transakcjom, ale nawet rzędu tysięcy złotych. Właściciele bankomatów, którzy od każdej wypłaty pobierają prowizje (bezpośrednio od klienta lub od jego banku), bronią się w ten sposób przed spadkiem dochodów. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]